Jakie słuchawki nauszne wybrać? Ranking słuchawek nausznych 2024

| 4 Komentarze
Słuchawki nauszne różnią się budową i jakością dźwięku. Ranking wskaże, które modele są najlepszym wyborem.

Rynek oferuje tak szeroki wybór nausznych słuchawek, że nietrudno można zostać przytłoczonym. Jakie słuchawki nauszne wziąć pod uwagę: zamknięte, półotwarte, a może otwarte? Z redukcją hałasu? Które parametry techniczne są najważniejsze? Różnorodność modeli jest błogosławieństwem, ale też sprawia, że zdecydowanie się na konkretny produkt stanowi wyzwanie. W ocenie pomaga test słuchawek nausznych – zestawienie, dzięki któremu porównasz poszczególne typy sprzętów i sam stwierdzisz, co najlepiej spełni Twoje potrzeby. Nasz ranking słuchawek nausznych powinien rozwiać wszelkie wątpliwości.

Polecane słuchawki nauszne

Ranking najlepszych słuchawek nausznych 2024

W pierwszej kolejności zaprezentujemy nasz ranking słuchawek nausznych. Znajdzie się w nim 10 najchętniej kupowanych modeli przewodowych w 2024 roku. Dzięki poznaniu konkretnych modeli łatwiej będzie Ci później porównać wszystkie opcje. Tym samym bez problemu podejmiesz decyzję, jakie słuchawki nauszne będą najlepsze.

Ranking obejmuje słuchawki pod względem różnych kryteriów. Znajdziesz tutaj zarówno opcje z wyższej półki, jak i modele dla osób z ograniczonym budżetem. Poza tym oferta zróżnicowana jest także pod względem konstrukcji czy parametrów technicznych.

Słuchawki nauszne Superlux HD681

Ranking słuchawek nausznych otwiera jedna z tańszych propozycji od Superlux. HD681 to model o szerokim paśmie przenoszenia od 10 do 30000 Hz, impedancją 32 Om i czułością na poziomie 98 dB/mW. Co więcej, są to słuchawki półotwarte, komfortowe dla uszu i z lekkim pałąkiem. Jeśli jedynym warunkiem przy wyborze nausznych słuchawek jest dla Ciebie wysoka jakość dźwięku, to ta propozycja będzie zdecydowanie wystarczająca.

Słuchawki Superlux HD681

Słuchawki nauszne Superlux HD669

Jeśli szukasz czegoś podobnego pod względem jakości i ceny, ale wolisz konstrukcję zamkniętą słuchawek nausznych, to w rankingu proponujemy inny model Superlux. Nie tylko budowa różni HD669 – słuchawki te mają także dłuższy przewód, który jest odłączany, a do tego większą wartość impedancji (56 Om). Ten sprzęt sprosta nawet wysokim wymaganiom studia nagraniowego.

Słuchawki Superlux HD669

Słuchawki nauszne Beyerdynamic DT 770 Pro

W rankingu nie może zabraknąć słuchawek nausznych o wyższych parametrach. Ta propozycja sprawdzi się zarówno dla twórców w studio czy DJ’ów, jak i do gamingu lub relaksu z muzyką w domowym zaciszu. Jak wygląda specyfikacja techniczna słuchawek Beyerdynamic DT 770 Pro? Pasmo przenoszenia 5 - 35000 Hz i czułość 96 dB/mW. Do tego producent zapewnia 2 warianty produktu: z impedancją na poziomie 80 lub 32 Om.

Słuchawki Beyerdynamic DT 770 Pro

Słuchawki nauszne ISK HD-9999

Kolejny bestseller to słuchawki nauszne ISK HD-9999. Charakteryzują się one nie tylko dobrymi parametrami (pasmem przenoszenia 8 - 30000 Hz, czułością 96 dB/mW i impedancją 32 Om), ale także ciekawym designem łączącym czarny ze złotymi elementami kolorystycznymi. Na uwagę zasługuje również odłączany przewód – w zestawie znajduje się 3-metrowy kabel prosty i 1,5-metrowy kabel sprężynkowy.

Słuchawki nauszne ISK HD-9999

Słuchawki nauszne JBL Tune 500

Dla osób zainteresowanych najpopularniejszymi markami sprzętu audio polecamy m.in. słuchawki nauszne JBL. Urządzenia od danego producenta charakteryzują się renomą i wysoką jakością dźwięku. Tak również jest w przypadku słuchawek Tune 500. Co więcej, pod względem estetycznym wpasowują się one w najnowsze trendy. Model ten dostępny jest w czterech wariantach kolorystycznych: czarnym, różowym, białym i granatowym.

Słuchawki JBL Tune 500

Słuchawki nauszne Beyerdynamic DT 990 Pro

Kolejne profesjonalne słuchawki nauszne Beyerdynamic, ale tym razem o otwartej konstrukcji. Idealne dla branży muzycznej, co tylko potwierdzają parametry techniczne: pasmo przenoszenia 5 Hz - 35000 Hz, czułość 96 dB/mW i impedancja o wartości aż 250 Om. Warto zwrócić uwagę na dokładne wykonanie i jakość materiałów, które zwiększają komfort użytkowania (nawet podczas wielogodzinnej pracy).

Słuchawki Beyerdynamic DT 990 Pro

Słuchawki nauszne Audio-Technica ATH-M20X

Produkt od Audio-Technica to kolejna propozycja do rankingu słuchawek nausznych. Do czego sprawdzi się ATH-M20X? To uniwersalny model, który może być bez problemu wykorzystywany do tworzenia muzyki, jak i do użytku domowego: w przypadku grania w różne gry czy relaksu i odpoczynku. Za stosunkowo niewielką cenę użytkownik otrzymuje słuchawki o zamkniętej konstrukcji z 3-metrowym przewodem, pasmem przenoszenia 15 - 20000 Hz i impedancją na poziomie 47 Om.

Słuchawki Audio-Technica ATH-M20X

Słuchawki nauszne Encore RockMaster OE

Słuchawki nauszne dla graczy? Za taki produkt uznawany jest sprzęt od Encore RockMaster OE. Naturalnie mogą one służyć także do innych celów, jak chociażby do oglądania seriali czy słuchania muzyki. W każdym razie ich wykonanie zapewnia wygodę na wiele godzin użytkowania. Ponadto producent zadbał nie tylko o jakość samych słuchawek, ale także o praktyczne akcesoria, które jeszcze bardziej zwiększają komfort. Są to dwa wymienne pady (ze skóry ekologicznej i materiału podobnego do weluru), kabel audio owinięty w pleciony nylon i etui do przechowywania.

Słuchawki Encore RockMaster OE

Słuchawki nauszne Philips TAUH201BK

Tanie słuchawki nauszne od znanej marki? To możliwe! Za niewielką cenę Philips oferuje słuchawki z obrotowymi nausznikami i składaną konstrukcją o niskiej wadze. Dany model ma modny design, dostępny w kolorze czarnym i białym. Warto podkreślić, że parametrami również nie odbiega od innych, droższych propozycji.

Słuchawki Philips TAUH201BK

Słuchawki nauszne Koss Porta Pro

Na koniec w rankingu słuchawek nausznych na 2024 rok prezentujemy model o mniej typowym (bardziej oldschoolowym) designie. Koss Porta Pro to lekkie i zajmujące niewiele miejsca nauszne słuchawki o otwartej konstrukcji. Ich wygląd ma nawiązywać do mody z lat 80. i 90. (gdy królowały przenośne odtwarzacze na kasety). Warto jednak podkreślić, że jakość dźwięku jest zgodna ze współczesnymi standardami. Słuchawki Koss Porta Pro można zakupić także w wariancie z mikrofonem.

Słuchawki Koss Porta Pro

Jakie słuchawki nauszne wybrać? Najważniejsze parametry techniczne

Nasz ranking słuchawek nausznych podsunął Ci pewnie propozycje. Jednak to jeszcze nie wszystko, co możesz zrobić przed dokonaniem zakupu. Konfrontując ze sobą konkretne urządzenia, trzeba zwrócić uwagę na opisujące je parametry. Od nich zależy jakość generowanego dźwięku oraz to, czy nadają się do użytkowania w hałaśliwym otoczeniu na zewnątrz, czy lepiej jednak funkcjonują w domu. Wyjaśnienie kilku często spotykanych terminów pozwoli Ci wybrać dobre słuchawki nauszne dla siebie.

  • Zakres częstotliwości (pasmo przenoszenia) – informuje o tym, jakie częstotliwości dźwięków są odtwarzane przez urządzenie. Zapis 10 Hz – 25 kHz oznacza, że wybrane słuchawki nauszne nie będą w stanie wytworzyć odgłosów znajdujących się poza tym zakresem.
  • Impedancja – to nic innego jak opór prądu zmiennego wyrażany w omach. Im wyższy, tym więcej potrzeba napięcia. Top słuchawki nauszne do komputera cechują się wysoką impedancją.
  • Czułość (skuteczność) – inaczej poziom ciśnienia akustycznego, który określa maksymalną głośność słuchawek przy dostarczeniu im 1 mW. Im większa czułość, tym lepiej dla miłośników mocnych doznań słuchowych.
  • Maksymalna moc wejściowaparametr informujący o tym, ile prądu mogą maksymalnie „przyjąć” słuchawki. Przekroczenie tej wartości może wiązać się z uszkodzeniem przetwornika. Nie ma to większego znaczenia dla użytkowników korzystających ze słuchawek nausznych tylko przy komputerze, smartfonie czy tablecie, ale ta cecha nabiera istotności, jeżeli używasz wzmacniacza.

Poza danymi technicznymi wszystkie słuchawki posiadają również konkretne parametry fizyczne określające ich wygląd oraz dające pewne wyobrażenie na temat wygody ich użytkowania.

  • Konstrukcja – zamknięta, otwarta lub półotwarta. Każda charakteryzuje się nieco innymi możliwościami zastosowania.
  • Wagakażdy człowiek nieco inaczej odczuwa komfort noszenia słuchawek nausznych. Część użytkowników preferuje masywne słuchawki, ale dla innych odpowiedniejsze będą urządzenia lekkie. Pamiętaj, że kilkusetgramowy sprzęt, który sprawia wrażenie lekkiego w rękach, może okazać się niewygodny podczas noszenia na głowie.
  • Długość przewodu – niesłusznie pomijana przez wielu konsumentów. Zwróć na nią uwagę, jeżeli zdarza Ci się na przykład wstawać z miejsca podczas słuchania muzyki. Wielokrotne zdejmowanie i odkładanie słuchawek potrafi być niezwykle uciążliwe.
  • Wbudowany mikrofon – nie każdy go potrzebuje i nie wszystkie produkty go posiadają. Jeśli jesteś graczem albo często rozmawiasz za pośrednictwem komunikatorów internetowych, być może właśnie model z tą funkcją Ci się spodoba.
  • Regulacja głośności na urządzeniu – stanowi bardzo wygodny dodatek, dzięki któremu nie musisz przełączać się między aplikacjami albo sięgać po odtwarzacz, by sterować dźwiękiem.

Wiele osób zadaje sobie pytanie, jakie słuchawki nauszne wybrać: zamknięte, otwarte czy półotwarte? Odpowiedź zależy oczywiście od preferencji użytkownika. Na czym zatem polega różnica w odbiorze dźwięku w przypadku podanych konstrukcji? Szczegółowo zostanie to opisane w dalszej części tekstu, jednak podstawowe rozbieżności warto wskazać już teraz. Słuchawki zamknięte wyróżniają się przede wszystkim dobrą izolacją dźwięków otoczenia. Poza tym w większości posiadają mocny bas. Z kolei słuchawki otwarte zapewniają swobodny przepływ powietrza. Sprawdzą się dla osób, które wolą słyszeć zarówno muzykę, jak i odgłosy z zewnątrz. Jeśli nie potrafisz się zdecydować na żadną z opcji, to zalety obu konstrukcji niejako łączą słuchawki półotwarte – jest to kompromisowe i bezpieczne rozwiązanie. Upodobania bywają różne, warto jednak zwrócić uwagę, że w naszym rankingu słuchawek nausznych dominują przede wszystkim modele zamknięte, zatem można przypuszczać, że to właśnie ten typ słuchawek spełni oczekiwania większości użytkowników.

Podsumowując, dobre słuchawki nauszne to sprzęt spełniający indywidualne oczekiwania użytkownika. Szukając modelu dla siebie, zwróć uwagę na istotne parametry techniczne, ale także spójrz na fizyczne cechy danego urządzenia. Jakość odtwarzanego dźwięku jest tak samo ważna, jak komfort noszenia słuchawek.

Najtańsze słuchawki nauszne

Nabycie odpowiednich słuchawek nausznych nie musi wiązać się z ogromnym wydatkiem. Ta kategoria sprzętu audio oferuje urządzenia warte zarówno kilka tysięcy, jak i kilkadziesiąt złotych. Bardzo drogie modele to z reguły produkty przeznaczone do zastosowania profesjonalnego; używane przez zawodowych muzyków i specjalistów w studiach nagrań. Cechują się szczególnie wysoką jakością odtwarzanego dźwięku, ale większości przeciętnych użytkowników nie jest potrzebny tak wyjątkowy sprzęt.

Jednymi z najlepszych słuchawek nausznych w stosunku jakości do ceny są przewodowe słuchawki nauszne JBL – znane i lubiane przez wielu audiofilów. Poszczególne modele mogą charakteryzować się mocnym, czystym basem cenionym przez konsumentów. Wiele serii sprzętów o zamkniętej budowie posiada również wygodną składaną konstrukcję, dzięki której możesz zabrać słuchawki ze sobą w dowolne miejsce i schować je wtedy, gdy nie są Ci potrzebne.

Istnieją dobre i tanie słuchawki nauszne przewodowe – ranking obejmuje także produkty kosztujące mniej niż 100 zł. Modele z niższej półki cenowej to zarówno konstrukcje zamknięte, jak i otwarte czy półotwarte. Wybór konkretnej zależy tylko od Ciebie. Znacznie ważniejsze jest porównanie parametrów technicznych. Bo niska cena wcale nie musi być jednoznaczna z gorszą jakością, czego dowodem są niektóre słuchawki z naszego rankingu.

Jeśli zastanawiasz się „jakie słuchawki bezprzewodowe nauszne wybrać?”, to zapraszamy do sprawdzenia oferty sklepowej. W tym poradniku skupiliśmy się na modelach z przewodem, niemniej jednak opisywane wyżej parametry można odnieść także do słuchawek z łącznością bez kabla. Wystarczy tylko pamiętać o prawdopodobnie niewiele większych kosztach, a także o dodatkowych kwestiach, takich jak: zasięg działania czy wykorzystany rodzaj transmisji. Najczęściej spotykane rozwiązania na rynku to Bluetooth albo technologia radiowa.

W tej kwestii pragniemy jeszcze tylko dodać, że przy słuchawkach nausznych Bluetooth posiadacze tabletów czy smartfonów nie będą mieli problemu ze sparowaniem swoich narzędzi. Słuchawki oparte na technologii radiowej to natomiast dobry wybór m.in. dla osób szukających rozwiązania do oglądania telewizji. Umożliwiają odcięcie się od hałasu z zewnątrz, a osoba oglądająca w nich film nie przeszkadza innym domownikom. Jeżeli zależy Ci właśnie na takim zastosowaniu słuchawek, koniecznie sprawdź jakie standardy transmisji (Bluetooth, radiowa, Wi-Fi) obsługuje Twój telewizor.

Wady i zalety słuchawek nausznych

Wybierając słuchawki nauszne do muzyki czy innych celów musisz wiedzieć, że modele różnią się zarówno parametrami, jak i konstrukcją. W tej kategorii urządzeń wyróżnia się wspomniane wcześniej typy zamknięte, otwarte i półotwarte. Każdy z nich ma swoje wady i zalety. Odpowiednia budowa sprzętu jest niezwykle ważna dla komfortu użytkownika.

Większość słuchawek nausznych cechuje się tym, że jakość generowanego dźwięku jest wyższa niż w przypadku produktów dousznych i dokanałowych. Chociaż są większe i cięższe, zapewniają lepsze tłumienie hałasu dochodzącego z otoczenia, dzięki czemu możesz słuchać ulubionej muzyki na przykład w podróży transportem publicznym. Także bas generowany przez modele noszone na głowie jest mocny i wyrazisty.

Urządzenia nauszne cechuje również to, że nie uszkadzają słuchu w takim stopniu, jak mogą to robić słuchawki dokanałowe, a noszenie ich gwarantuje zachowanie higieny. Budowa sprzętu uniemożliwia jednak wygodny transport – nawet składanych konstrukcji nagłownych nie włożysz do kieszeni tak, jak dousznych.

Słuchawki nauszne zamknięte charakteryzują się tym, że ich membrana została zamknięta w szczelnej obudowie. Mogą niesłusznie wzbudzać wyobrażenie o dużym, topornym sprzęcie. Nowoczesne modele są lekkie i komfortowe, a producenci starają się stosować materiały bezpieczne i wygodne dla użytkownika. Przewagą słuchawek zamkniętych nad innymi rodzajami jest ich izolacja. Urządzenia zapewniają głębokie doznania dźwiękowe dzięki temu, że skutecznie odcinają od hałasów otoczenia. Wiele produktów wytwarza głęboki bas cenny dla niektórych miłośników muzyki.

Świetna izolacja akustyczna sprzętu to zarówno plus, jak i minus. Przyczynia się bowiem do braku wentylacji, a więc długo noszone słuchawki zamknięte mogą być męczące dla głowy i uszu użytkownika. Nie są także najzdrowszym wyborem – jeśli zależy Ci na wielogodzinnych maratonach słuchania głośnej muzyki, wybierz model otwarty lub półotwarty. Produkty zamknięte cechujące się szczelną izolacją mogą przyczyniać się nawet do stopniowego uszkodzenia słuchu, chociaż nadal są zdrowszym rozwiązaniem, niż słuchawki dokanałowe.

Słuchawki nauszne otwarte to drugi często kupowany rodzaj urządzeń. Tego typu sprzęt nie jest tak szczelny, ale zapewnia odpowiednią wentylację głowy. Jeśli cieszysz się muzyką w hałaśliwym otoczeniu lub Twoim domownikom przeszkadzają dźwięki dochodzące ze słuchawek, ten wybór może okazać się niezbyt trafiony. W innych sytuacjach otwarte modele funkcjonują znakomicie. Gwarantują dobrą jakość muzyki, są lekkie, a swobodny przepływ powietrza sprawia, że nawet wielogodzinne noszenie ich nie powoduje zmęczenia.

Według wielu użytkowników złoty środek pomiędzy powyższymi rodzajami sprzętu stanowią słuchawki nauszne półotwarte. Ten typ urządzeń łączy w sobie zalety zarówno otwartych, jak i zamkniętych konstrukcji. Nie zapewnia doskonałej izolacji akustycznej, ale gwarantuje swobodny przepływ powietrza. Użytkownik nie odczuwa tak dużego zmęczenia i nie poci się podczas wielogodzinnych odsłuchów, jak ma to miejsce przy stosowaniu zamkniętych słuchawek nausznych.

Polecani producenci słuchawek nausznych

Na rynku znajdziesz wielu popularnych producentów sprzętu audio, którzy są znani i lubiani wśród konsumentów. Polecane urządzenia nauszne cechują się wytwarzaniem dźwięku o wysokiej jakości, a także ergonomiczną i wygodną konstrukcją. Słuchawki nauszne Panasonic to modele zarówno otwarte, jak i zamknięte – każdy wymagający użytkownik odszuka coś odpowiedniego dla siebie.

Firma oferuje serie niedrogich produktów o doskonałym brzmieniu, wyraźnym basie i szerokim zakresie przenoszenia dźwięku. Urządzenia o konstrukcji zamkniętej zostały odpowiednio wyprofilowane, dzięki czemu miękko leżą na głowie i są wygodne, a przy tym tłumią dźwięki otoczenia i nie pozwalają muzyce płynącej ze słuchawek wydostawać się na zewnątrz. Panasonic również zadbał o to, by jego sprzęty posiadały odpowiednio długie kable umożliwiające swobodne poruszanie się.

Otwarte nauszne słuchawki Panasonic to propozycja dla osób szukających produktu do oglądania telewizji czy słuchania radia; w tym także dla seniorów i niedosłyszących. Marka gwarantuje porządną jakość wykonania oraz długie przewody, dzięki którym jako użytkownik możesz wykonywać codzienne czynności, słuchając ulubionych audycji albo seriali. Urządzenia doskonale nadają się też do słuchania muzyki ze smartfona czy tabletu.

Słuchawki nauszne Sony to także jedne z częściej wybieranych modeli. Poszczególne linie produktowe posiadają wiele istotnych cech sprawiających, że sprzęt zadowoli nawet wymagających użytkowników. Niektóre konstrukcje zamkniętych słuchawek nausznych można złożyć, dzięki czemu urządzenia są niezwykle łatwe w transporcie, a obrotowe nauszniki dodatkowo zmniejszają ilość zajmowanego miejsca w torbie czy plecaku.

Firma Sony zadbała o odpowiednią jakość wykonania słuchawek. Ich produkty są zaprojektowane z miękkich i przyjaznych dla skóry materiałów – nie sprawiają dyskomfortu nawet podczas długotrwałego noszenia. Wygodne nauszniki w typach zamkniętych dokładnie okrywają ucho i zapewniają szczelną izolację akustyczną, gwarantując pełne odczuwanie wszystkich dźwięków i doskonały bas.

Miłośnicy firmy z jabłkiem w logo na pewno docenią jedną z bardziej kultowych propozycji – słuchawki nauszne Apple. Sprzęty audio tego producenta to gwarancja doskonałej jakości i wykorzystania trwałych materiałów. Urządzenia są lekkie i wygodne, ale również wytrzymałe i nierzadko wzmocnione stalą nierdzewną dla jeszcze dłuższej żywotności. Modele przewodowe zaopatrzono w długie i nieplączące się kable, dzięki którym możesz po prostu chwycić słuchawki i nie myśleć o rozładowanej baterii.

Produkty do odtwarzania dźwięku firmy Apple zaprojektowano tak, by były zgodne z innymi urządzeniami tej znanej marki. Można ich oczywiście używać z różnymi odtwarzaczami, ale posiadacze smartfonów z systemem iOS są w stanie korzystać z przewodów RemoteTalk pozwalających na sterowanie dźwiękiem i wygodne odbieranie połączeń bez sięgania po telefon.

Zamknięte konstrukcje słuchawek Apple wyposażono w specjalne regulacje, gwarantujące optymalne dopasowanie do kształtu głowy. Miękkie i nieuciskające nauszniki wykonano tak, by były wygodne nawet po wielu godzinach noszenia. Jakość odtwarzanego dźwięku także jest wysoka – producent zadbał o zbalansowane brzmienie w szerokim zakresie częstotliwości. Zarówno basy, jak i wysokie tony są w świetny sposób odwzorowane.

Jakie słuchawki nauszne, a raczej których producentów również warto brać pod uwagę? Oczywiście będą to też marki, które pojawiły się w rankingu. Choć nie wszystkie są tak popularne, jak chociażby JBL czy Philips, to potwierdziły one swoją wysoką jakość i popularność wśród konsumentów.

bulb-learn-more-section-icon

Pomysły na prezenty

Słuchawki nauszne dla dziecka

Udostępnij
4,4
7 ocen
4 komentarzy
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (4)

Spory rozstrzał cenowy jeżeli chodzi o propozycje słuchawek. Ja zwykle celuję w coś pośrodku, czyli słuchawki w okolicach 120-130 zł. Mam duże zaufanie do Philipsów, bo zawsze byłem zadowolony ze sprzętu tej marki. Do zestawienia dodałbym model shb3075 ;)
A gdzie jest Sennheiser? Widzę tutaj AGK - i bardzo dobrze. Te 2 pozycje to słuchawki, później jest przepaść i zaczynają się JBL, Harmany, "japończyki", później jest znów przepaść i pojawiają się firmy od golarek i żarówek: Philips, Thompson i inne chińskie wynalazki z kosmicznymi nazwami. Przy doborze słuchawek trzeba kierować się tradycją firmy, która to produkuje, nie uniwersalnością i szeroką gamą produktów. Takie firmy jak Austryjacki AKG czy Niemiecki Sennheiser były opisywane w Audio Video z lat 80-tych. W tamtych czasach i Tonsil produkował bardzo dobre przetworniki.
Ja tam mam słuchawki Audictus Conqueror i jestem z nich bardzo zadowolony, spełniają swoją funkcję a nie są jakoś bardzo drogie. Polecam :D
Dla mnie słowo "ranking" wiąże się z ułożeniem prezentowanych modeli w jakąś listę, z której będzie wynikało, która pozycje jest lepsza, a która gorsza. Jeżeli nie jest to uszeregowane, to jest to prezentacja, a nie ranking. Z artykułu dowiedziałem się jakie słuchawki ma sklep w ofercie i jakie są podstawowe cechy produktów, natomiast nie jest podane który produkt jest lepszy i dlaczego.
Specjalista Morele | 14:36
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.